Jdi na obsah Jdi na menu
 


Magický Slunovrat v Avalonu (Glastonbury, Anglie)

 


Zveme Vás na Pouť po stopách Keltské Moudrosti, do říše Avalonské Magie, ke znovuzrození posvátné ženskosti!
Vydáme se do Glastonbury - Mystického Avalonu, kde p
řítomnost Bohyně je vidět a cítit na každém kroku...

 

15. – 22. června 2010

 

Od počátku času byl ostrov Avalon považován za Ostrov Bohyně. Nachází se v Letní Zemi zvané Summerland (Sommerset v Anglii) - nynější město Glastonbury. V keltské mytologii je toto prastaré a posvátné místo údajně legendárním Západním Ostrovem Mrtvých kam lidé přicházejí zemřít, transformovat se a znovu se narodit. Tato oblast je dějištěm legend o králi Artušovi a Morganě Le Fay – nejznámější avalonské kněžce.

V dnešní době tato oblast prožívá aktivní znovuzrození pohanského náboženství včetně druidismu a uctívání Matky Bohyně. Nachází se zde i jedinečný novodobý Chrám Bohyně.

Město Glastonbury je oblíbeným poutním místem a každoročně se zde také koná několik festivalů. Jedním z nich je i Festival Bohyně s mezinárodní účastí. Toto místo má velmi zvláštní a neopakovatelnou atmosféru. Energie tohoto místa nám umožní ponořit se hlouběji do sebe a v klidu prožít pár dní bez shonu a stresu. Jen tak, sama za sebe. S podporou a sdílením v ženském kruhu.

Během 7 dnů se budeme učit uctívat posvátnou ženu v sobě, v našich matkách a sestrách, v chrámech a v přírodě. Budeme zkoumat její podoby, zpívat její písně, tančit tance a osvobozovat se od vnitřních stereotypů a sebeomezení abychom znovu otevřeli zdroj svobodné kreativity v sobě.

Večerní setkání budou zasvěcená Keltským Bohyním a legendám - vysvětlíme si  princip Keltského Kola roku a 8 patronek jednotlivých ročních období.

Součástí programu bude několik výletů na posvátná místa, kde provedeme jednoduché rituály očisty, harmonizace nebo napojení se na energii krajiny. Účast na všech rituálech je dobrovolná a přání jednotlivých žen meditovat nebo oslavovat o samotě podle svých vlastních tradic bude respektováno.  


Navštívíme v Glastonbury:
Chrám Bohyně v Glastonbury kde si každá žena bude moci vykonat svůj osobní rituál a modlitbu k
Matce Bohyni, ukončený společným rituálem.

Sezónní oslavu v chrámu Bohyně pod vedením Avalonských kněžek
Chalice Well and Gardens - prastarý léčivý pramen a nádherné zahrady kolem
Posvátnou horu Tor (V případě zájmu lze projít i Keltským labyrintem který se zachoval na stranách hory)
Glastonbury Abbey - nejstarší proto-křesťanský kostel v Anglii, kde je údajně pohřben Král Artuš s královnou Ginevrou. V zahradách opatství můžeme připravit společnou meditaci i rituály.

Obrazek


Dle přání (na vlastní náklady, výlet Vám však zorganizujeme) lze navštívit:
1000 let staré stromy Gog a Magog na druhé straně hory Tor
Stanton Drew - kamenný kruh vedle Glastonbury
Land's End a Merry Maiden's circle (kruh megalitů) v Cornwallu
Stonehenge - nejznámější kruh megalitů,
a další posvátná místa v Anglii

Avebury - kruh megalitu, sice méně známý než Stonehenge ale mnohem více přístupný a méně "turistický", zde se můžeme kamenů dotknout a v klidu meditovat. Jedna z nejznámějších lokalit kde se vytvářejí kruhy v obilí.
 

Dle přání (na vlastní náklady) lze také objednat:
- Astrologický výklad od Avalonské Kněžky
- Léčení s Avalonskou kněžkou
- Výklad karet
- Nejrůznější formy duchovních seancí (šamanské léčení, práce s anděly atd.)
- Nejrůznější masáže (tantrické, reiki, Shiatsu atd.)
- Bylinkové a jiné tinktury namíchané na míru

Na přání lze také objednat vlastní obřad dle Avalonské tradice (např. na oslavu mateřství, nových projektů, svatby, uctění předků atd.) - podobné obřady musí být objednané PŘEDEM!


Cena zájezdu: 8000 Kč

Cena zahrnuje: ubytovaní po celou dobu pobytu, snídaně, taxi transfer z letiště a zpět, vstupné do Chalice Well and Gardens a Glastonbury Abbey, skupinový rituál v Chrámu Bohyně, večerní přednášky a ženské kruhy.

Cena nezahrnuje: dopravu  z ČR do Bristolu (Doporučujeme levné letenky společnosti Easy Jet : Praha - Bristol a zpět. Čím dříve letenku koupíte, tím vyjde levněji . Rády poskytneme bližší informace a poradíme.)a stravu mimo snídaně.

Rezervace je platná po zaplacení zálohy 2000,- Kč. Počet míst je omezen.Obrazek

Zálohu zašlete prosím na účet č.: 0912015053/0800, VS= datum narození, ve zprávě pro příjemce uveďte své jméno+ Avalon

Celým pobytem vás budou provázet Mirka Petrovičová a Lilia Khousnoutdinova

Mirka Petrovičová – Vede ženské skupiny osobního růstu a kurzy a semináře s ženskou tématikou. Zajímá se o historii, mytologii, šamanismus, pohanství a hnutí Bohyně. Věnuje se individuální a skupinové  terapii v oblasti osobního rozvoje.

 

Obrazek

Lilia Khousnoutdinova – Avalonská sestra, v roce 2008 vystudovala Historii a Politologii na Oxfordské univerzitě „zkoumala jsem Germánskou a Keltskou mytologii, zejména archetypy Bohyně, druidské rituály a zároveň jsem jezdila po Anglii a hledala pozůstatky starých kultů“. Přes 7 let se intenzivně věnuje Reiki, Aura-Somě, Kabbalistice, Feng-Shui, Tantře a Art terapii.Přihlášky a bližší informace: Mirka 606 105 499, m.petrovicova@seznam.cz,  www.vnitrnibohyne.estranky.cz